Modernizacja, rozbudowa i remont oczyszczalni ścieków w Nowym Targu

2026-06-02 Magdalena Mieczyńska

Postępowanie dotyczy zaprojektowania oraz wykonania modernizacji i budowy części mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w Nowym Targu. Planowana inwestycja ma zapewnić przepływ średniodobowy oczyszczalni ścieków na poziomie 21 000 m3/d i RLM na poziomie 110 264.
Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie, roboty budowlane, uruchomienie, szkolenie, próby i przekazanie do eksploatacji oraz wykonanie wszelkich opracowań i uzyskanie wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Informacja z otwarcia ofert [31.08.2026]

 

Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych informujemy: Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowane zamówienia kwotę 88 734 855,20 złotych netto + VAT w wysokości 23% równy 20 409 016,70 złotych tj. 109 143 871,90 złotych brutto

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 19 do SWZ

oraz zmianę treści Specyfikacji Warunków Zamówienia nr 8

2026-OJS161-00580144-pl-ts

Zmiana treści SWZ [21.08.2026]

Wyjaśnienie_SWZ_nr_19_21.08.2026

Specyfikacja_Warunków_Zamówienia_21.08.2026

 

Zamawiający publikuje zmianę treści Specyfikacji Warunków Zamówienia nr 7

Zmiana treści SWZ [13.08.2026]

Specyfikacja_Warunków_Zamówienia_13.08.2026

Zalacznik_nr_2_PPU_tekst_jednolity_13.08

2026-OJS153-00554504-pl-ts

 

Zamawiający publikuje zmianę treści Specyfikacji Warunków Zamówienia nr 6

Zmiana treści SWZ [5.08.2026]

Specyfikacja_Warunków_Zamówienia_5.08.2026

2026-OJS149-00540509-pl-ts

 

Zamawiający informuje, że obowiązek udzielania wyjaśnień dotyczących treści Specyfikacji Warunków Zamówienia dotyczy wyłącznie wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, które wpłynęły do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Jednocześnie Zamawiający przypomina, że przesunięcie terminu składania ofert nie powoduje automatycznego przedłużenia terminu na zadawanie pytań, na które Zamawiający ma obowiązek udzielić odpowiedzi.

Zgodnie z art. 135 ust. 5 ustawy Pzp Zamawiający nie jest zobowiązany do udzielania odpowiedzi na pytania złożone po upływie ww. terminu.

Mając na uwadze sprawne prowadzenie postępowania oraz zapewnienie równego traktowania wykonawców, Zamawiający będzie udzielał odpowiedzi wyłącznie na te pytania złożone po terminie, które uzna za istotne dla prawidłowego przygotowania ofert lub niezbędne z punktu widzenia zgodności prowadzonego postępowania z przepisami ustawy Pzp.

Pozostałe pytania złożone po upływie terminu określonego w art. 135 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający pozostawi bez odpowiedzi.

Dotychczasowe udzielanie odpowiedzi na pytania złożone po terminie miało charakter fakultatywny i nie stanowiło, ani nie stanowi, zobowiązania Zamawiającego do udzielania odpowiedzi na wszystkie kolejne pytania składane po ustawowym terminie.

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 18 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_18_31.07.2026

 

INFORMACJA O WNIESIENIU ODWOŁANIA

Działając na podstawie art. 524 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) Zamawiający informuje, że w dniu 27.07.2026 r. zostało wniesione odwołanie przez Wykonawcę: SMCE Europe Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jana Heweliusza 11/819, 80-890 Gdańsk, NIP 957-10-98-221 w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Modernizacja, rozbudowa i remont oczyszczalni ścieków w Nowym Targu” ZS.263.2.2026/FENX . W załączeniu Zamawiający przekazuje kopię wniesionego odwołania.

POUCZENIE

Zgodnie z art. 525 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania lub jego kopii, wskazując stronę, do której przystępuje oraz interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej, a jego kopię przesyła się Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie.

Załączniki:

1) Kopia odwołania z dnia 27.07.2026 r.

Odwołanie SMCE Europe Sp. z o.o.

 

Zamawiający publikuje zmianę treści Specyfikacji Warunków Zamówienia nr 5

Zmiana treści SWZ [27.07.2026]

Specyfikacja_Warunków_Zamówienia_27.07.2026

2026-OJS142-00516374-pl-ts

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 17 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_17_24.07.2026

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 16 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_16_23.07.2026

 

W nawiązaniu do zmiany treści Specyfikacji Warunków Zamówienia opublikowanej w dniu 6 lipca br., której przedmiotem było przesunięcie terminu składania ofert na dzień 4 sierpnia br. Zamawiający publikuje ogłoszenie o zmianie ogłoszenia.

2026-OJS127-00464390-pl-ts

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 15 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_15_20.07.2026

Załącznik_nr_5_Wykaz_osób_20.07.2026

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 14 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_14_20.07.2026

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 13 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_13_15.07.2026

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 12 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_12_15.07.2026

Specyfikacja_Warunków_Zamówienia_15.07.2026

Zalacznik_nr_2_PPU_tekst_ujednolicony_15.07

Zalacznik_nr_4_Wykaz_robot_15.07.2026

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 11 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_11_9.07.2026-1

Specyfikacja_Warunków_Zamówienia_9.07.2026-1

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 10 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_10_8.07.2026

Specyfikacja_Warunków_Zamówienia_8.06.2026

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 9 do SWZ

Wyjaśnienie_treści_SWZ_nr_9_6.06.2026

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 8 do SWZ

Wyjaśnienie_treści_SWZ_nr_8_6.06.2026

 

Zamawiający publikuje zmianę treści Specyfikacji Warunków Zamówienia nr 4

Specyfikacja_Warunków_Zamówienia 6.06.2026

Zmiana treści SWZ [6.06.2026] – 4

 

Zamawiający publikuje zmianę treści Specyfikacji Warunków Zamówienia nr 3

Zmiana treści SWZ [03.07.2026]-3

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 7 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_7_2.07.2026

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 6 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_6_2.07.2026

 

Zamawiający publikuje Informację dotyczącą wizji lokalnej w dniu 7.07.2026 r. na oczyszczalni ścieków w Nowym Targu

Wizja_lokalna_07.07.2026

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 5 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_5_30.06.2026

INFORMACJA O WNIESIENIU ODWOŁANIA Działając na podstawie art. 524 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) Zamawiający informuje, że w dniu 25.06.2026 r. zostało wniesione odwołanie przez Wykonawcę: Pana Andrzeja Siutę prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Aspamet Siuta Andrzej z siedzibą przy ul. Przemysłowej 4E, 32-600 Rajsko, NIP 549-000-86-31 w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Modernizacja, rozbudowa i remont oczyszczalni ścieków w Nowym Targu” ZS.263.2.2026/FENX . W załączeniu Zamawiający przekazuje kopię wniesionego odwołania. POUCZENIE Zgodnie z art. 525 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania lub jego kopii, wskazując stronę, do której przystępuje oraz interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej, a jego kopię przesyła się Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie. Załączniki: 1) Kopia odwołania z dnia 25.06.2026 r.

Odwołanie Aspamet KIO Nowy Targ – dmuchawy-sig

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 4 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_4_26.06.2026

 

Zamawiający publikuje Wyjaśnienia nr 3 do SWZ

Wyjaśnienie_SWZ_nr_3_26.06.2026

Specyfikacja_Warunków_Zamówienia_26.06.2026

 

Zamawiający publikuje zmianę treści Specyfikacji Warunków Zamówienia nr 2

Zmiana treści SWZ [23.06.2026]

Załącznik nr 18 JEDZ

 

Zamawiający publikuje zmianę treści Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z dokumentami, których treść uległa zmianie

Zmiana treści SWZ [22.06.2026]

Specyfikacja_Warunków_Zamówienia [22.06.2026]

Załącznik nr 2 Projektowane postanowienia umowne [22.06.2026]

Załącznik nr 3 Formularz ofertowy [22.06.2026](1)

 

INFORMACJA O WNIESIENIU ODWOŁANIA Działając na podstawie art. 524 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) Zamawiający informuje, że w dniu 12.06.2026 r. zostało wniesione odwołanie przez Wykonawcę: SMCE Europe Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jana Heweliusza 11/819, 80-890 Gdańsk, NIP 9571098221 w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Modernizacja, rozbudowa i remont oczyszczalni ścieków w Nowym Targu”., ZS.263.2.2026/FENX W załączeniu Zamawiający przekazuje kopię wniesionego odwołania. POUCZENIE Zgodnie z art. 525 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania lub jego kopii, wskazując stronę, do której przystępuje oraz interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej, a jego kopię przesyła się Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie. Załączniki: 1) Kopia odwołania z dnia 12.06.2026 r.

Odwołanie SMCE Europe Sp. z o.o.

 

INFORMACJA O WNIESIENIU ODWOŁANIA Działając na podstawie art. 524 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), Zamawiający informuje, że w dniu 12.06.2026 r. r. zostało wniesione odwołanie przez Wykonawcę: Budimex S.A., ul. Siedmiogrodzka 9, 01-204 Warszawa, KRS: 0000001764 w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Modernizacja, rozbudowa i remont oczyszczalni ścieków w Nowym Targu”., ZS.263.2.2026/FENX W załączeniu Zamawiający przekazuje kopię wniesionego odwołania. POUCZENIE Zgodnie z art. 525 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania/niniejszego ogłoszenia kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, oraz interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej, a jego kopię przesyła się Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie. Załączniki: 1) Kopia odwołania z dnia 12.06.2026 r.

KIO_KIO 2132-24

 

Informacja zmieniająca zapis Zamawiajacego_wizja_lokalna_20260615_podp

Wyjaśnienie_SWZ_nr_2_09.06.2026-1

Wyjaśnienie_SWZ_nr_1_09.06.2026-1

Informacja o sposobie zawarcia umowy poufności

Umowa_poufności_NDA_wzór

561bed50-337f-4eef-9b9b-12ffd9051a73_ogloszenie_TED

Specyfikacja_Warunków_Zamówienia

Załącznik nr 2 – Projektowane postanowienia umowne

Załączniki do SWZ

Załączniki_do_umowy